Jdi na obsah Jdi na menu
 


Temná strana Síly (the dark side of the Force)

26. 9. 2008

TEMNÁ STRANA SÍLY
(the dark side of the Force)


 Co je to obecně síla ? Síla je neviditelný proud vesmírné energie ,který se nachází ve všem živém i neživém kolem nás. Bytosti ,které tuto Sílu dokáží cítit a ovládat ji mají oproti jiným obrovskou výhodu. Ovládají ji rytíři Jedi a Sithové. Kdo ovládá Sílu může skákat na dlouhé vzdálenosti a z výšky ,dělat různá salta a gymnastické cviky bez obavy o zranění ,umí vycítit v lidech emoce (strach , obavy , radost , smutek) a nebo zacházet se světelným mečem a jiné důležité věci. Se Sílou komunikuje tato osoba pomocí mikroorganismů v buňkách a v krvi. Tyto organismy se nazývají midi-chloriany a jejich hostitel s nimi žije v symbióze , a v křehké rovnováze. Kontakt s nimi udržuje meditací. Každopádně kdo ovládá Sílu má neocenitelnou výhodu oproti ostatním .


Síla jako taková se dělí na 2 složky :


Temná strana Síly (dark side) - cestou k jejímu ovládnutí je strach ,zloba , agrese , nenávist , touha po moci , vášeň , síla a láska (city). Není radno s ní experimentovat , vydá-li se někdo cestou temna ,už se nemůže nikdy vrátit. Kdo ovládá temnou stranu Síly může používat i některé schopnosti ,jež si druhá strana zakázala ,pro svou nebezpečnost. Např. zabít obět i jen pomocí myšlenky , nebo sithský stisk (telekinetické škrcení) , sithský blesk (energetický výboj Síly) , či ovlivnit svoje midi-chloriany a stvořit život či zabránit smrti. Ovládají ji Sithové ,starobylý národ z planety Korriban. Jejich cílem je mít moc a vládnout. Jejich tradiční zbraní je od doby Darth Banea a Darth Seera červený světelný meč.

Každopádně jsou Sithové obrovskou hrozbou galaxie a všude kam příjdou . Nikdo a nic před nimi není v bezpečí.

Nejslavnější a nejmocnější Sithové :
Darth Vader (12.temný pán - nejmocnější Sith všech dob) , Darth Sidious (učedník Darth Plagueise , mistr Darth Vadera , císař Impéria) , Darth Tyrannus (jinak hrabě Dooku , jedna z nejlépe nadaných bytostí v ovládání Síly) , Darth Maul (učedník Sidiouse ,asi nejlepší šermíř) , Assajj Ventress (učednice Tyrannuse) , Exar Kun (strašlivý pán , rozpoutal Sithské války , vynalezl oboustranný světelný meč) , Darth Plagueis moudrý (mocný lord ze Sith , ovládal midi-chloriany ,aby stvořil život) , Darth Bane (přežil Sithské války ,nastolil kodex a řád)
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 21:59)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!

xD

(Nobody, 12. 11. 2011 22:38)

Dohrej si kotory a pak piš něco o nejmocnějších Sithech...a ne , že se podiváš na ságu filmů a hned děláš z toho automatu na drobný / Vadera nejmocnějšího sitha xD

nic

(otto, 22. 10. 2011 11:38)

Jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Máš pravdu revan byl taky nejmocnejšíííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ste blbý.

Revan

(filda12, 30. 7. 2009 9:31)

A Darth Revan co ?? :-O ten byl taky jeden z nejmocnějších??